Cayma Hakkı
1- Tüketici mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 

2- Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde satıcıya iadeli taahhütlü posta, elektronik posta veya faks ile yazılı bildirimde bulunulması şarttır.
 
3- İade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade formunun eksiksiz olarak doldurularak iade paketine koyulması ve www.zahiricomics.com üzerinden iade formunun doldurulması gerekmektedir.
 
4- İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.
 
5- Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 (on dört) günlük süre içerisinde toplam bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan belgeleri tüketiciye iade etmekle yükümlüdür.
Satıcı, birinci fıkrada belirtilen tüm geri ödemeleri, tüketicinin satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde ve tüketiciye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde yapar.
(Tüketicinin satın alma esnasında kredi kartına taksit seçeneğini kullanması halinde iade işlemi yine bankaya tek seferde yapılacak olup bankanın ilgili tutarı tüketiciye taksitler halinde ödemesi bu maddenin ihlali mahiyetinde değildir)
 
6- Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünlerin kargo bedeli tüketici tarafından karşılanır.
 
Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler
 
Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların satışına ilişkin sözleşmeler ve tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamaz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR