Swamp Thing Efsanesi : 1. Cilt
Swamp Thing Efsanesi : 1. Cilt

Swamp Thing Efsanesi : 1. Cilt

Marka : İthaki
Para Puan : 0
Fiyat : ₺45,00

Süreli Cilt

ADET :

“Swamp Thing Efsanesi çizgi roman tarihine damgasını vurdu. Okuduğunuz zaman nedenini anlayacaksınız.”

 

Neil Gaiman

 

“Zekâ dolu, duygusal olarak etkileyici ve evet, çok eğlenceli. Birinci kalite bir iş.”

 

Entertainment Weekly

 

“Çizgi romanın gerçek klasiklerinden biri.”

 

IGN

 

Kırmızı ve öfkeli bir dünya mevcut… Kırmızı şeyler var burada. Dünya senin eşini yiyor. Dostlarını yiyor... Her şeyi yiyor… Seni insan yapan her şeyi. Ve sen de bir canavara dönüşüyorsun.

 

1983 ile 1987 arasında, Alan Moore adındaki genç bir İngiliz yazar Amerikan çizgi roman dünyasında devrim yarattı. DC Comics’in Swamp Thing karakterinin yazarlığını üstlenerek görsel hikâye anlatıcılığında çıtayı belirledi ve çizgi roman dünyasındaki yansımaları günümüzde hâlâ devam eden devrimin ilk adımlarını attı. Moore’un sıradışı anlatım tarzı ve bu eşsiz karakterle Gotik korku türünde kaleme aldığı hikâyeler Stephen Bissette, John Totleben, Dan Day ve Rick Veitch gibi isimlerin akıldan çıkmayacak çizimleriyle bir araya geliyor ve ortaya çizgi roman dünyasının başyapıtlarından biri çıkıyor.

 

Swamp Thing Efsanesi’nin bu ilk cildi, ünlü korku yazarı Ramsey Campbell’ın önsözünü ve Swamp Thing’in hem yaratıcılarından biri olan hem de orijinal serinin editörlüğünü yapan Len Wein’in (Watchmen Başlangıç: Ozymandias / Kızıl Korsan) giriş yazısını içeriyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR